Notifications
Clear all

Umieszczania strzałek P-8a


Pawel Armatys
(@pawel-armatys)
Eminent Member
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 17
Topic starter  

Czy w sytuacji przedstawionej na rysunku jest jakiś zapis w "czerwonej książce", który jednoznacznie mówi, że trzeba tutaj zastosować strzałki P-8a czy może P-8b są wystarczające? Ktoś może coś kojarzy i może się wypowiedzieć? 


   
Cytat
Michał Kacprzak
(@michal-kacprzak)
Active Member
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 6
 

Witam,

W czerwonej książce jest kilka warunków stosowania strzałek kierunkowych, a na końcu dodany jest pewien "magiczny" zapis, który mówi, że "jeżeli po zastosowaniu powyższych zasad pozostaje bez strzałek kierunkowych tylko jeden pas ruchu, wówczas również na nim należy umieścić strzałki". W dalszej części jest też jeden rysunkowy przykład dokładnie taki, jak na zdjęciu, gdzie na pasie ruchu na wprost również jest strzałka.


   
OdpowiedzCytat
Mariusz Grzesica
(@mariusz)
Member Moderator
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 69
 

odnośnie strzałek jeśli zapis mówi, że jeden pozostawiony pas ruchu jako samotnik nie może pozostać bez strzałki to tutaj taka sytuacja nie występuje

dwa z trzech są bez strzałek więc więcej nie trzeba, ten środkowy pas ze strzałkami wystarczy.

 

Odnośnie zaprezentowanego kawałka projektu, mam pytanie czy można z niego skorzystać dla celów webinarium szkoleniowego ?

w projekcie:

- źle zastosowano F-10

- źle zastosowano T-6

- stosowanie znaków które nie istnieją C-13a/16a

- niepotrzebne P-14 od strony skrzyżowania

- wątpliwości oznakowania drogi dla pieszych i rowerów po stronie "południowej"

Nie ukrywam, że przydałoby się zerknąć na pozostałą część projektu. Czy może jest on dostępny pod adresem bip któregoś urzędu to chętnie zapoznam się z pozostałymi elementami - nader ciekawy.


   
OdpowiedzCytat
Michał Kacprzak
(@michal-kacprzak)
Active Member
Dołączył: 1 rok temu
Posty: 6
 

@mariusz Nie mogę się zgodzić. Pasa na wylocie ze skrzyżowania nie wliczamy, bo jego się nie oznakowuje strzałkami, tylko pasy na wlocie, więc strzałka powinna być. Zresztą w rozporządzeniu jest analogiczny przykład, w którym strzałkę umieszczono.


   
OdpowiedzCytat